Zsályát már az ókori egyiptomiak is használtak a gyógyításaik során, a zsályával való füstölés azonban a sámánok szertartásainak volt a része, elsősorban tér- és a test energetikai tisztítására használták, és azt tartották róla, hogy gyorsítja a gyógyulási folyamatokat, valamint felszínre hozza a bennünk szunnyadó bölcsességet, és hosszú életet biztosít.
Ez a füstölőköteg a levendula nyugtató illatát és a zsálya tisztító energiáját hozza el az otthonodba.
Mire használhatod a levendula-zsálya füstölőt?
- tértisztítás
- a negatív energiák semlegesítése
- ásványok, ásványékszerek tisztítása
- mélyebb meditáció
- gyógyulás elősegítése
- vagy csak egyszerűen illatosítás :)
Hogyan használd a levendula-zsálya füstölőt?
A zsálya füstölő használata még mindig igazi szertartásnak számít, melynek lépései a következők:
1. Először is tervezd el, milyen szándékkal gyújtod meg a zsályát (lásd az előző felsorolást)
2. Készítsd elő a szükséges kellékeket:
- zsályaköteg
- gyufa
- a zsálya alá egy tálka, ami majd felfogja a hamut. Ez bármi lehet, a legjobb, ha természetes anyagból készült (a sámánok kagylót használtak erre a célra), de bármi lehet, amely különös jelentőséggel bír számodra, például egy örökölt csésze is
- egy pohár víz, ha esetleg nagyon lángolna a zsálya, és oltásra volna szükség.
3. Készítsd elő a teret:
Nyiss ablakot, hogy a zsálya füstjével együtt a negatív energiák is távozzanak. Ha ásványokat is szeretnél tisztítani, akkor rakd őket egymáshoz közel.
4. A zsálya égetése:
- támaszd a zsályát a tálkához, úgy, hogy az égetendő része a tálka fölött kb. 45 fokban legyen, és gyújtsd meg. Hagyd kb. 20 mp-ig égni, majd fújd el a tüzet, hogy csak a parázs maradjon, így fog füstölni a zsálya. Vigyázz, a száraz zsályaköteg nagyon gyúlékony anyag! Ha a füst esetleg eláll, mielőtt befejeznéd a szertartást, nyugodtan gyújsd meg újra!
- hagyd, hogy a zsálya füstje szétáradjon a helyiségben, vagy lassan sétálva akár több helyiségbe is átviheted egymás után. Koncentrálj a helyiségből kiáramló füstre, képzeld, hogy a füsttel együtt a negatív energiák is távoznak a lakásból. Időzz többet az ajtóknál, ablakoknál, tükröknél, és ha ásványokat is tisztítasz, hagyd mellettük a füstölőt egy kis ideit. A füstöt ne szívd be közvetlenül, és soha ne hagyd felügyelet nélkül a zsályát! Használd az intuíciódat, érezni fogod, hogy mennyi ideig tartson a tisztító szertartás! (Vedd figyelembe a füstjelzőt :), illetve figyelj arra, hogy ha van házi kedvenced, akkor ne tartózkodjon a szobában, mert érzékeny lehet a füstre)
- ha saját magadat, vagy más személyt is szeretnéd tisztítani, akkor a lábaktól kezdve felfelé vidd végig a test mellett lassan, biztonságos távolságban a zsályát (különösen figyelj, hogy a hajad ne kerüljön közel a parázshoz!)
- ha végeztél, boríts egy tálkát a maradék zsályára, hogy elaludjon a parázs, vagy nyomd homokba. Soha ne vízzel oltsd el!
- közvetlenül a zsályával való füstölés után füstölőpálcát vagy füstölőkúpot is használhatsz, energiák remekül kiegyensúlyozzák egymást, és erősítik a tisztító hatást
- végezd el hetente-kéthetente a füstölő szertartást, de akár valamilyen fontosabb eseménynél is használhatod (pl. új munkahely), vagy olyankor, amikor valami rossznak szeretnél véget vetni (viszont ebben az esetben vigyázz, hogy ne az aggodalom vezessen)
Az ékszerek leírásában az ásványok feltételezett hatásai szerepelnek, melyeket ásványokkal foglalkozó könyvekből, weboldalakról, saját és vásárlóim tapasztalataiból gyűjtöttem össze, tudományosan nem bizonyítottak. Az ásványok feltételezett hatásai nem váltják ki, és nem helyettesítik a hagyományos orvosi kezelést, a belőlük készült ékszerek nem minősülnek gyógyászati eszköznek, nem részei terápiás kezelésnek, betegség esetén mindenképpen fordulj a megfelelő szakorvoshoz.